reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

_________ means either that a case has been finally decided on appeal or that the time for appeal has expired and a cause of action finally determined by a comp
pls help ASAP!!! :)
1. Compare and contrast the SI and the English systems of measurement.
How do I solve this equation? 24x^2 + 24x = 0
Suppose there is no unemployment in the economy and society decides that it wants more of one good. Which of the following statements is true​? A. It can increa
HELP PLS , Create a line graph charting the plot of “The Lottery”. For moments of heightened tension, include a supporting quotation. For periods where tension
Compare Hoover's and Roosevelt's programs to combat the Depression.
'The League of Nations failed to provide collective security inthe 1920s.' How far do you agree with this statement? Explainyour answer.​
A Frisbee of radius 5 inches that is spinning on a person's finger makes 20.2 revolutions in 18 seconds. What is the angular speed of a point on the outer edge
John’s Smoothie Stand at Utah’s Wasatch County’s Demolition Derby sells bananas. If John bought 52 lbs. of bananas at $.28 per pound expecting 10% to spoil, how