aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

simplify 2cos3xsin3x
What is a reasonable height for a 5-story building?
The governor (with senate approval) appoints the five members of the _____________ , the important law-enforcement agency that heads the department of public sa
?????????? Help me ???
What strategy did the national association for the advancement of colored people (naacp) use most effectively to challenge segregated law school admissions?
bushido code's seven virtues were created as codes of conduct and ethics for which japanese medieval group? A. bakufu B. daimyo C. Samurai D. shogunite
Check My Grammar:Question:Using Spanish resources, research a famous historical figure from a Spanish-speaking country.  You may consider finding information on
People with ________ disorders develop inflexible and maladaptive ways of thinking and acting that are so exaggerated and rigid that they cause serious distress
Why has the Indian and Pakistani conflict over Kashmir become a cause for international concern?
The results of population growth in Sub-Saharan Africa include _____.