chinashoaleh
chinashoaleh chinashoaleh
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

One brand of cereal sells for $2.89 for 9 ounces. What is the unit
price per pound?
a. $.32
b. $4.29
c. $2.15
d. $5.14

ANSWER IS NOT A

Respuesta :

crankthatemmi
crankthatemmi crankthatemmi
  • 05-03-2018
The answer would be B $4.29
Answer Link

Otras preguntas

The United States and Soviet Union signed ______________ during George H. Bush's administration
Please help me real fast What is the simplified form of the expression? Picture below
All vehicles must have two red visible lights from a distance of what
the superlative form of beautiful
I need help , can some please help me out?
What is best term to describe the smallest meaningful parts of words? a. prefixes b. roots c. morphemes d. suffixes
All vehicles must have two red lights visible from a distance of what
1. in which of the following sentences is the word its used correctly? a. the monster reared its head at the tourists. b. its easy to learn to play the guitar,
what should you do if you found that you consumed 50% less than the rad recommended amount of a particular vitamin
Epilepsy is caused by: a. random misfiring of the neurons in the brain. b. overdose of drugs. c. allergies. d. genetics.