Mari333
Mari333 Mari333
  • 05-01-2016
  • Mathematics
contestada

$4.80 for 6 cans unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following products was a major export from China during the Ming And Qing dynasty
What is the sum of the geometric sequence −4, 24, −144, ... if there are 8 terms?
PLEASE ANSWER ASAP!!! CORRECT ANSWERS PLEASE!!!
what is the correct description of the product of the expression 2 3/4x 3/3 A. is the product is less than each factor B. The product is greater than each facto
What are the odds of getting 3 rock paper scissors in a row alike?
In the following reaction, what coefficient will be written before the potassium nitrate (KNO3 ) to balance the chemical equation? (1 point) _____ K2CrO4 + ___
which of the following patterns represents an alternating rhythm? select all that apply (only 2) A A A A A A B C D E F G A B C A B C A B C A B C A D A D A D A D
Match each word with its part of speech. A. Refrity B.nihilism C. Succinct Match with this speech. Adjective Noun Verb
Azul bought 10 reams of paper at the store for a total of $84 the tax on the purchase was $4 what was the cost of each room of paper
How do nk cells not attack denucleated cells?