parisowl5507 parisowl5507
  • 03-02-2018
  • Mathematics
contestada

A small box of raspberries costs $2. a large box of raspberries costs $6.the large box costs ? times as much as the small box

Respuesta :

shannonfayeatkovx2cr shannonfayeatkovx2cr
  • 03-02-2018
it costs 3 times as much and 6/2= 3
Answer Link

Otras preguntas

Judging from the history of sumer,what geographic conditions would help other ancient civilizations to develop?I need answers fast please!!!!
How are light years used to measure distances in the universe
Please help me use the words persecute and boycott in a sentence about the American colonies.
Which shows the expression below in simplified form? (6.7 × 10-4) - (3.1 × 10-7)
5 ways you can tell a living thing from a nonliving thing
How do you solve the equation a=2(l+w) to solve for w?
What is 8/33 as a decimal?
What was the role of Ulysses s. Grant in ending reconstruction
What does n equal in algebra ?
How did this new Spanish empire created in the Americas continue the traditions of the older reconquista and how did they organize their vast empire?