courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

Can someone pleaseeee help and if you’re correct i’ll give brainliest
Quail Company's suppliers offer terms of 2/10, net 35. Using a 360-day year, what is the approximate cost of foregoing the discounts
find the vertex of the following parabolas y=-5x^2+10x+3​
If your business is not efficient, where will your numbers fall on the Production Possibility Frontier?
The family car runs out of gas. You have to push it up the driveway into a service station. The ramp is 4 meters long and rises 0.10 meters. The car weighs 9000
The blank is the number that should go there 100, 103,__118, 130, 145...
What is the value of the x in the given diagram?​
please help stuck on probelem
The height of a cylinder is 10 centimeters. The diameter of this cylinder is 2.5 centimeters longer than the height. Which is closest to the volume of the cylin
The dimensions of a rectangular prism are shown in the table. Length: 10 in Width: 12 in Height: 16 in What is the surface area of the rectangular prism?