daramarie daramarie
  • 03-12-2015
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate of a 24 ounce box of cornflakes that costs $4.59

Respuesta :

VenusRetrograde
VenusRetrograde VenusRetrograde
  • 03-12-2015
Answer=19.125 cent per ounce
$4.59 24 oz


4.59/24=0.19125 dollars per ounce or 19.125 cent per ounce
Answer Link

Otras preguntas

how do you write 701,245 in two other forms?
HOW DID EUROPEAN NATIONS BUILD EMPIRES IN SOUTH AND SOUTHEAST ASIA
true or false? If you divide the mass of a substance by its volume, you can find its density.
express 87 24/25 as a decimal
How was Oliver Cromwell different from the monarchs who preceded him?
Energy in organisms is called _____. organelles metabolism homeostasis cells
What is 6476 divided by 12
How many meters are there in 4.80 ly ?
Which ordered pair is a solution to the equation 2x - 4y = 18? (-1, 4) (0, 4) (9, 2) (11, 1)
The best definition of pastoralism is