mariahproctor6
mariahproctor6 mariahproctor6
  • 01-12-2015
  • Mathematics
contestada

$299 for 4 tires this is unit rate i don't get this please help me

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2015
Well first I think you need to divided 
Answer Link
TortureMan
TortureMan TortureMan
  • 01-12-2015
Unit rate is when there is the price for one object, which means that each tire costs $74.75 for when the price is $299 or $75 if the price would round up to $300
Answer Link

Otras preguntas

When the following is balanced, C₄H₁₀ + O₂ → CO₂ + H₂O, what is the coefficient of CO₂? a. 2 b. 4 c. 8 d. 10 e. 13
How many electrons are in a carbon 13 (13c) atom?
There were 75 rocks is Boxes A,B, and C. After moving 28 rocks fro Box A to B, 24 rocks from B to C, and 19 rocks from C to A,there was an equal number of rocks
The golfer hits the golf ball. The quadratic y=-8*x^2 +48*x gives the time x seconds when the golf ball is at height 0 feet. In total, how long is the golf ball
A candy distributor needs to mix a 10% fat-content chocolate with a 40% fat-content chocolate to create 100 kilograms of a 16% fat-content chocolate. How many k
Any facts on string art? I can't find any!
From the equations 7a = 4 and 7a + 4b = 12, one can conclude that b is? Please explain the work behind the solution
Who were the Britons fighting against in the middle ages?
how do i change a trapezoid into a rectangle
what two large alliances took shape before the beginning of world war 1