winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

true or false ''Tissues are made up of organs.''
every container of fruit salad contains 1/3 of an apple. how many whole apples are there in 6 containers of fruit salad
Mark the statement if it accurately describes one of the steps taken to transform Paris. A. The wealthy people moved out to the suburbs. B. Broad boulevards
In what distance will a car traveling with 100 kN stop if a force of -200N is applied?
11 billion in scientific notation
If the 'Cell wall' had a career; what would it be?
mary has 12 marbles. 3/12 marbles. are yellow and 2/12 of the marbles are blue. The rest of the marbles are green. how many marbles are green??explain how you k
What is 2.06% written as a decimal ?
what is the capital of the states whose neighbors include minnesota , iowa, and michigan?
why is 0.7 greater than 7%?