nicole270 nicole270
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

If three pounds of bananas cost $4.50, find the cost of 10 pounds of bananas

If three pounds of bananas cost 450 find the cost of 10 pounds of bananas class=

Respuesta :

juliamartin21 juliamartin21
  • 01-12-2017
Each pound costs $1.50 so 10 times $1.50= $15
Answer Link

Otras preguntas

hexagon angle sum of angles use the image below to help you
|x+18| =1 please help show steps plz
write y=3x-5 in function notation
What is the opposite of Celebre?
In the circle below, F is the center, GI is a diameter, and m
PLEASEE!! I NEED HELP NOW! After the king and the nobles on the social ladder came A. artisans B.slaves C. warriors D. farmers.
Just highlight the nouns and adjectives thanks!
I need this answer quick please show work
What number is 34% of 65?
can someone help with with this essay ? its a comparison essay about Chaplinsky v. New Hampshire and Cohen v. California case