juliexiong3968 juliexiong3968
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

Evan buys 19 tubes of watercolor paint for $50.35. What is the cost of each tube of paint?

Respuesta :

steelerboy23
steelerboy23 steelerboy23
  • 01-12-2017
Each Tube costs $2.65

50.35 divided by 19= 2.65
Answer Link
ahahhanaha
ahahhanaha ahahhanaha
  • 01-12-2017
yup that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

is it possible for a distance versus-time graph to be a vertical line?
.is a pot holder a conductor or a insulator
A pound of seedless red grapes costs $2.75. Drew must spend less than $9.35 on a bunch of seedless red grapes.Inequality:Solution:Interpretation:
If the speed of an object is tripled, its kinetic energy will be
A child is standing across the street from his apartment . His mother is on their balcony . The angle of elevation between the child's eyes and his mothers eyes
Can u paraphrase the quote ”let things take their course”
A pound of seedless red grapes costs $2.75. Drew must spend less than $9.35 on a bunch of seedless red grapes.Inequality:Solution:Interpretation:
What three islands are located off the East African coast
Rewrite the function c(x) =9(x+3) using the distributive property
Trying to translate word problems. Five times the sum of 3 and twice some number is 70. what is the number?