notsogoodatmathgal32
notsogoodatmathgal32 notsogoodatmathgal32
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop. Each yogurt bar cost $1.75 . Complete the table please!

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop Each yogurt bar cost 175 Complete the table please class=

Respuesta :

klupi
klupi klupi
  • 02-11-2017
2= $1.75
3= $5.25
4= $7.00
5= $8.75
Answer Link
baddieondeck
baddieondeck baddieondeck
  • 02-11-2017
#2. $3.50
#3. $5.25
#4. $7.00
#5. $8.75
Answer Link

Otras preguntas

a patient is having difficulty taking a deep breath. he complains of difficulty getting air into the lungs. which term means drawing air into the lungs?
10. The purpose of the reporter's formula is to O check sources Orefine the topic O gather details O explore audience and purpose
How does 1/cos^2x = sec^2x?
what volume will 10g of carbon dioxide occupy at STP
How did colonialism Impact and contribute India Present public health system
On Wednesday 72% of the customers who bought gas at a gas station made additional purchases. There were 250 customers who bought gas How many of these 250 custo
the school cafeteria offered a choice of pizza or nachos to sixth grade students. One hundred and five students chose pizza. This represents 35% of the sixth gr
An electronics company is designing the packaging for its latest model of tablet computer. The tablet is shaped like a rectangular prism that is 23.5 centimeter
Click on the link to this video to listen to a passage about science. Take notes as you are listening. Remember to include only key words. If necessary, you may
The ends of 1,000 kmil conductors can be trimmed using___________