vchauvin101oyrb41
vchauvin101oyrb41 vchauvin101oyrb41
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

Unit Rates-which is the better buy? 13 points!

If you need help because the picture is blurry let me know:)

Unit Rateswhich is the better buy 13 pointsIf you need help because the picture is blurry let me know class=

Respuesta :

zijwanlaia zijwanlaia
  • 02-11-2017
16 - option a : 0.83
option b: 0.8

5 bars of soap for $4

17 - the 50 penguins for 795 usd is obviously the better choice

If you need to be more specific just ask me
Answer Link

Otras preguntas

Please answer this correctly
The sum of 12.6, 31, and 5.4 is greater then 20
A user is implementing security on a small office network. Which two actions would provide the minimum security requirements for this network? (Choose two.)impl
What generalization can you make about the seven cities of gold?
Why has World War I been described as a "total war"?
Please answer this correctly
write a paragraph using at least four words from the word bank word bank argument experiment convenient permanent equipment pleasant excellent
4. Dayon and Naqueal go on a run everyday after school. For every 2 blocks Naquealruns, Dayon runs a block.A. Record the ratioB. Write an equivalent ratio if Da
Really need help with this one
starch molecules are actually long chains of glucose molecules. When you eat food containing starches, such as potatoes, your body breaks down the starch into t