chickedy6859 chickedy6859
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Irvan bought a drink for $1.90, a sandwich for $ 2.25, and an apple for $.75. What is the total amount of money he spent

Respuesta :

sakshishah2656 sakshishah2656
  • 03-10-2017
Simply add all the prices together to find the answer.
1.90+.75++2.25=4.90
Answer Link

Otras preguntas

How can a number line help you to understand absolute value?
does anyone know a good sentence with sustain? HAS TO BE DISCRIPTIVE, ONE SENTENCE. WILL GIVE BRAINIEST AND 50 POINTS!!!
7th grade math help me plzzzz
was king Abdullah a example of absolutism
Help need for test. What is the answer. There is an error in option c. It’s supposed to say line EF not line FF. Will give first answer brainliest.
Diana and Kinsey are put in charge of choosing a mascot for their basketball team. There are fifteen players on the team, but Diana and Kinsey survey only the f
Whats 1+1x3 Figure it out
1) A)I’m doing my homework now. B)I do my homework now. C)I don’t do my homework now. D)I is doing my homework now.
You have a mass of 55kg and you have just landed on one of the moons of 3 Jupiter where you have a weight of 67.9N. What is the acceleration due togravity, g, o
What are the ten application areas of computer?​