lxah123 lxah123
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

David buys 6 pencils for £1.20. How much would 4 pencils cost him.

Respuesta :

fifisibaii
fifisibaii fifisibaii
  • 04-09-2017
Well euro dollars are 1.19 per us dollar so if u divide a us dollar into 6 u get .16 then multiply that by 4 u get .66 cents
Answer Link

Otras preguntas

What is the interest earned at $350 at 3% for 10 years
How did World War II change the United States’ position in world affairs?
How to write an English poetry answer?
Explain how heat is transferred inside the earth through convection currents
a yogurt cost 35p each how much can be bought with £3?
I will be so Thankful! Choose the sentence that uses correct capitalization. Tangela attends Hunter Junior High School and plays on the Basketball Team. Tangela
why do fractions need to have a common denominator before you add or subtract them?
Which one of the following is a measurement of energy used? A. 24 meters per second B. 60 milligrams C. 15 liters D. 6 joules
Help! Donovan runs about 2.5 miles each day. In 3 weeks, about how many miles does he run?
Montañas altas de Sudamérica?