makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

What happened in 1841?
What is an indulgence? a religious sacrament similar to communion sinning through excessive consumption of food or alcohol forgiveness of sins achieved through
What is the main idea of the text?
what is a good lab introduction? (Title, purpose, question, hypothesis, variables)​
define dml and ddl with examples​
state directly north of lllionis
in a work of art what is the subject1.what is being represented in the peace 2.the recognizable forms such as a figure 3.refers to the feelings created by piece
Why are a plant’s stomata generally open during the day and closed at night? A. Stomata are generally open during the day because water pressure in the guard c
Express 20% as a fraction in its lowest form? Thanks
ppplllzzz hhhheeelllllllpppppp​