njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

Please help I will reward brainly
What is the domain of the function y= cube root of x -1?
In need of quick help
After school, Marcy can start walking dogs by 3:15pm. She wants to be done walking the dogs by 6:00pm so she can get home in time for dinner. If she schedules e
Anyone know the answer?
_____ refers to the interpretation or understanding that a consumer develops about some attended stimulus in order to assign meaning.
When the roads are _______ there are more chances for drivers to become aggressive, triggered by mood, traffic, or another driver?
i don't understand. Please help answer questions!!!!!!
Brittle deformation of rock bodies is characterized by slow internal flow of the rock material. True False
In the presidential election of 1860, the two candidates who received the most votes in the southern states were: