leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

How is electricity and magnetism related
The concept of _____ divided the octave into 12 tones which helped to avoid unpleasant harmonies.
What city was located within the Eastern Roman Empire? a. baghdad b. alexandria c. persepolis d. yathrib
How did the travels of european explorers during the age of discovery impact maps
Jane worked 32 hours in one week. If she worked the same number of hours each day for 4 days, how many hours a day did she work? A. 8 B. 6 C. 10 D. 4
what is 8 times 737 i need it now
Read the following quotation from Catholic bishop Jacques-Bénigne Bossuet at the court of Louis XIV. Rulers then act as the ministers of God and as his lieutena
What was one effect of the Great Depression?
Trustworthy health-related websites should be frequently reviewed by medical professionals, even if the content doesn't change
An exterminator charges $80 to visit a home and $35 to spray each room. If the total bill was $395, how many rooms were sprayed? (Use a variable)