fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of z in the equation z − 3 = 22? 7.33 19 25 66 Is this 19?
what is the difference between reflective and extensive writing
How many moles of tungsten (W,183.85 g/lol are in 415 grams of tungsten?
Find the domain of the function. Write your answer as an inequality. Or, you may instead write "Empty set" or "All reals" as the answer.
What were the main goals of the congress of Vienna?
I need help on this question
For each equation, determine whether it represents a direct variation, an inverse variation, or neither. Find the constant of variation when one exists and wri
Help please a)If Sam's father monthly salary is $3,330, what is his annual salary? b) Bill sold his dog for $78. In doing so, he made a profit of $26. How much
Commands are organized on the Ribbon in______
this question is not mine, it is my sister's. who is the US congress of Tennessee?