Seudónimo Seudónimo
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

can anybody help me with unit rate

can anybody help me with unit rate class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 04-04-2017
rate=total cost / time

r=477/3=$159 per day
Answer Link

Otras preguntas

What ordered pair describes the location of point P?
Which of the following nations was a member of the “Concert of Europe”?
Positive visual environments can: a. motivate you b. relieve stress c. improve your mood d. all of the above
Why was the Union strategy for victory called the Anaconda Plan? A. It was dependent on taking control of the Anaconda River to attack Richmond. B. It wa
Unit pricing allows the consumer to ___ prices for a product across brands. a. consider c. contrast b. compare d. study
what does father and mother mean in hebrew
What was the main impact of the Anti-Federalists on the adoption of the US Constitution? Their efforts defeated the original Constitution, which had to be compl
what is the answer to the equation
Gneiss is a foliated metamorphic rock. It was formed from _____. equal pressure directed pressure confining pressure chemical reactions
World War II has been referred to as the "Good War." How well does the title “Good War" reflect the changes in American values that were vital to supporting mil