T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

What is the tan for the given triangle? 0.60 1.67 1.33 5.00 0.20
why are scientists concerned about the eurasian collared-dove population?
This is the last question im gonna do,,,, so plz help me on this if u do i help i back plzzzz
Can you drink alcohol while taking monistat?
A total of 152,909 people visited a national park during obe weekend.what is this number rounded to the nearest thousands?
How do you do 4/5x-.4 repeating?
When did the us start regulating immigration?
Which statement most accurately answers why the Europeans in the Caribbean felt the need to bring in enslaved African as laborers
How did Alexander Calder use the element of art and principles of design in his sculptures?
Find the following measures for this figure. Lateral Area = 55 square units 5√(47) square units 5√(146) square units Volume = 275 cubic units 91 2/3 cubic uni