Seudónimo
Seudónimo
01-04-2017
Mathematics
contestada
8 ducks for $23.60 how much per duck
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-04-2017
If 8 ducks are for $23.60, then one duck would be:
23.60
÷ 8
2.95
So one duck would be $2.95.
I hope that's correct, good luck.
Answer Link
raymariaperry
raymariaperry
16-03-2021
Answer: the answer is $2.95
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
Close that door, now. What type of sentence is this?
Kathy is the Dean of Nursing at a major university and earns $1000, 000 per year. What is the highest degree she most likely holds?
kim weighed the dictionary and found that it had a mass of 745 grams. how many kilograms is that?
can u pls help me with this question
Please HELP!!! ASAP!!Prokaryotes reproduce asexually via - A. Spore formation B. Bud creation C. Vegetative propagation D. Binary fission
Giving brainless to the correct answer!
fine the slope of the line that passes through the points (2,4) and (3,-2)
ANSWER WHAT YOU CAN NEED THEM ASAP PLZ
Elena is binding a small booklet with a spine that is 21/4 inches long. She uses staples that are 7/16-inch long. If she puts the staples end-to-end through the
Cheddar cheese cost 4.25 per pound. Which equation best represents y, the cost of x pound of cheddar cheese