cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
while the global economy continued to grow robustly until 2007, economic performance ______.
Which ruler was most responsible for uniting Greece? A. Alexander the Great B. Pericles C. King Philip D. Xerxes
Which operation would be completed second in the following expression? 7 2 - 3 + 9 × 8 ÷ 2 A. simplify the exponent B. subtract C. divide D. multiply
Which one of these equations has infinite solutions 2(x-4) = 2x-8 Or 3x + 1 = 3(x+4) Need help ASAP
What are pseudopods? Select one: a. are cytoplasm walls b. are cytoplasm feet c. are cytoplasm extensions d. are cytoplasm cells
According to the video, "Handwashing and Basic Health Considerations for the Assessment Process," complete perfection of positive health practices is expected i
Pizza Palace cuts a medium pizza into 8 slices. The same size pizza at Pizza Pioneers is cut into 16 slices. Jasmine ate 4 slices of a medium pizza from Pizza P
The ratio of the number of Meili’s stickers to Suhua is 3:7. Suhua has 32 more stickers than Meili. If Suhua gives 1/4 of her stickers to Meili, what will be th
What’s the subject and verb to these
a $250 Sweden jacket is on sale for 20% off how much should you pay for the jacket