demaria
demaria
02-03-2017
Mathematics
contestada
4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?
Respuesta :
jamesbeargr
jamesbeargr
02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15.
$1.15 dollars per burger.
Answer Link
JoshEast
JoshEast
02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60
then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex] =
1.15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 25+ )
Otras preguntas
Two examples of an insulator
Which of the following is an example of a political process? A.after a short discussion, the board voted unanimously to adopt the resolution B.the committee arg
The arctic tundra can be found in
HELP ME PLEASE! AGH!
64/7 as a mixed number
Low-riding sports cars with rear-mounted engines often use this cylinder arrangement in which the cylinders actually move side to side rather than up and down.
is drinking a large amount of alcohol very quickly for the sole purpose of getting impaired.beer bong
Does 1-propanol expected to have a higher boiling point than ethyl methyl ether
Janis divided the two polynomials shown: 4x+2(4x^2-10x-6) What is the quotient? A: x+3 B: x-3 C: x-2 + -2/4x+2 D: x-2+-10/4x+2
Pitch me a short story idea. Nothing too short Nothing too long have it be simple so its like a 5th grader But not a simple as a 2nd grader. I fell asleep after