itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

Graph the line that passes through the two points. (0, 0), (3, 3) Line Undo Redo Х 3 2 1 -3 -2 -1 0 1 2 13 -1 -2- -3 Find the slope of the line. slope =
plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Find the slope of the line. Print 12 10 9 4 2 1 0 . 5 2 12 5 6 7 8 9 10 The slope is Turn it in
Describe what is happening when an object is in equilibrium ?
Right triangle EFG and right triangle EHG overlap as shown below. Angle HEG measures 35° and angle FGE measures 30°. What are the values of x and y?
During digestion, carbohydrates are converted by enzymes into what?
the ability to produce solutions to problems that are unusual inventive novel and appropriate is called Creativity Insight Heuristics Latent learning Converg
Work out the mean for the data set below: 5, 4, 6, 6, 5, 5, 4, 3 Give your answer as a fraction. (Mean)
Solve For X 5(3x-2)=5
The weight of body is 420 N. Calculate is mass0.34 m 11.67,000 g 1,72.800 s 1 dayLOSSARYthe ratio of mass and volumethe rate of change of velothe rate of displa