icebear12
icebear12 icebear12
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Eric paid $7.04 for 2 gallons of milk.How much did Eric pay for each gallon of milk

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
3.52$ (:
All you need to do is divide 7.04 by 2, since he bought two gallons. The answer you then get is 3.52 $.
I hope you found this useful, and, if so, please mark as brainliest :P
good luck!
Answer Link

Otras preguntas

The answer please 13 point
Hydrogen sulfide, H2S (molar mass 34 g/mol), which smells like rotten eggs, and hydrogen cyanide HCN (molar mass 27 g/mol), which smells like bitter almonds. Bo
After paying nine dollars for the pie Nancy has $89 left how much money does she have before paying the pie ?
Helppppppppppp please
Wha is the solution to this equation 8x-5(x - 3) = 18
Scale Drawings Eddie is looking at a map of Sandy Shore Park. The scale on the map is: 1 inch = 1, mile. If Clark's Pond and Vista Ridge are 10 inches apart on
Lenci Corporation manufactures and sells a single product. The company uses units as the measure of activity in its budgets and performance reports. During May,
nvm i didn’t mean to do this and now i messed up
Based on the data in the table, what can we reasonably conclude about the speed of sound through various materials? The speed of sound is faster in lighter mate
Jose traveled 315 miles in 7 hours. What was Jose's unit rate of speed, in miles per hour?