devinbenoit510 devinbenoit510
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

She charges $6.00 for each crate plus $1.25 per pound of apples. The total charge for one crate of apples is $38.00

Respuesta :

amymoscoso amymoscoso
  • 07-02-2017
25.6 pounds of apples

Answer Link

Otras preguntas

Joan has 10 stickers, Billy has 8 stickers,Susan has 5 stickers and caleb has 16 stickers. What students have 1 to 2 ratio?
Using the pencil, plot the point (2, -4).
according to the law of supply if the price of apple juice rises producers of apple juice will be willing and able to.
how could you detetmine the amount of fluid list during workout during hot weathet​
What is Globalization ?​
-Please answer quickly - Which figure of speech appears in the following sentence? The sun's fingertips wrapped around Marco as he marched up the mountain. A. s
plz hurry!!!! thank you!!!!
The Dust BowlDuring the 1930s, extreme drought and high winds made life incredibly difficult in the Great Plains region of the United States. Inmany areas, rain
Before you make any move into a new lane, quickly turn your head to see if your blind spot is clear
Write a MARIE program to calculate some basic statistics on a list of positive numbers. The program will ask users to input the numbers one by one. Assume that