ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

If 100 people have a certain disease out of 7,800,000,000 people. Then what percentage of the people have that disease
4(2m-5)=2(3m-4)-6m what is the value of M
What is the area of the shaded region?
I need the answer for number 5. Please show work.
​can u guys give me some answer​​​​
What theme is featured in Machiavelli's The Prince?
If you wrote a summary of the paragraph below, which idea would NOT be part of the summary?Many flowers are what we call annuals. Their entire life cycle — from
use an example from the text that demonstrates how the walls children view living in poverty as an adventure like thier parents taught them?
What is the slope of a line described by the equation 3y - 4x = -6.
4 FeS+ 7022 Fe2O3 + 4S02 How many grams sulfur dioxide are produced if 124 grams of iron(II) sulfide are used?