tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

When did most states begin banning abortion?
what is the answer to 86+632 help pls
Which of the following is an incorrect pairing of a pre-World War I nation and its post-war name? A. Russia/Soviet Union B. Armenia/Republic of Georgia C. Austr
What is a Procedure Code Analysis Report?
How does math connect to science and engineering?
a vase has 6 flowers in it. there are 3 roses, 1/3 are peonies, and the rest are lilies. what fraction of the flowers are lilies?
Why did Greeks protest against their government in 2012?
what is invisible hand-economics
Pigment is the ____________________ a. ground up solids that contain color. b. surface a painting is created on. c. mixture of hue and water. d. liquid subs
What is the difference between a simile and a methphor?