kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

anonymousquestions anonymousquestions
  • 01-02-2017
you bought 3 candy bars
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of f(-4) in the piecewise function f(x)= -x-5 for -5<= x <= -2; -x^2+1 for -2<=x<=2; (x-3)^2+2 for 2<=x<=4? If that makes an
Paula caught a tarpon with a weight that was 10 times as great as the weight of a permit fish she caught . The total weight of the two fish was 132 pounds. How
Lily and julian start with the same number. Lily works out half the number and Julian works out 3 quarters The sum of their answers in 275 What was the startin
Mr Jones has 20,000 to invest. He invests part at 6% and part at 7%, if hr earns 1,280 in interest after 1 year, how much did he invest at each rate.
3. Identify the adjective phrase in the sentence. What sort of food do crickets usually eat? (Points : 2) usually eat do crickets of
write the rate 1/7 inch ----------------- as a unit rate 1/14 minute
name 1 element in the periodic table that sounds like a name
2b^2+4b–2=0 what is the answer?
what are some physical changes that occur at school? at home ? in nature ?
How do I write 4.76325 as a fraction?