kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
U bought 3 candy bars

Answer Link

Otras preguntas

Approximate and plot each of the following on the number line. (example on page 3) (a) Approximate the square root terms using the perfect squares approximati
what are the benefits of drinking milk
What changed almost every aspect of the life in South Carolina in the late 1800s
The monthly cost for 39 minutes of calls is $13.38. What is the monthly cost for 47 minutes of calls?
A painter is going to paint a room shaped like a cube, with square walls that are 20 ft. on each side. A gallon of paint can be used to cover 400 square feet. H
overproduction reword?
Match the quotes with the literary devices the use paradox oxymoron
Brenda is a 26-year-old female who is being discharged from the hospital after a vaginal delivery. Why is she instructed to eat a diet high in fiber and drink 8
5 is 25 percent of what number
Which of the following statements concerning parenting is not accurate? Parents who are active outside the home have the most trouble dealing with empty nest. M