777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

Triangle RST has coordinates R(0, -6), S(-2, -2) and T(8, -4). Triangle RST is dilated by a scale factor of 1/2 and then rotated 180°. What are the coordinates
CAN SOMEONE PLEASE HELP!!!!!!!! ASAPI give 15 points ​
pleaseee helppp ASAPP will mark brainliest!! :)
Help again?? I’m at a crossroads....
A store sells self-serve frozen yogurt sundaes. The function C(w) represents the cost, in dollars, of a sundae weighing w ounces. An appropriate domain for the
____ is the sharing of electrons .
Juliet spends her day making copies for instructors, filing information for the dean, and recording minutes from meetings. Juliet most likely works in a. Teachi
What are the solutions to the equation? x2(x+2)(x+6)=0
Solve: (7+5i) + n =0, what's n? What property is this? Hurry please need it.
Help, please and thanks