gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

Many Japanese make a very good living through farming. True or False
Upon entering world war 1 the United States enlarged its military by
To reduce hazards, flexible cords must connect to devices and fittings in ways that prevent tension at joints and terminal screws. true or false
Solve for x: x − 2 > 2x + 12. x > 14 x < 14 x > −14 x < −14
Why did the un fail in its plan to create a palestinian state in the late 1940s? the new state of israel immediately seized the territory for palestine. the pal
The procedure of increasing weight loads every several weeks is known as
Wash hands with warm water and soap for at least 20 seconds before and after handling food, especially raw meat, poultry and fish. If you have an infection or c
30 POINTS! I NEED HELP
True or False?Ghandi admitted that "the progress of nonviolence is seemingly a terribly slow progress.
Which activity is a function of all living cells?