mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

in which US state would you visit to meet Hyperion, the very tallest Redwood?
What were the long term and immediate causes of the civil war?
Who believed that the purpose of government is to do for people what they cannot do for themselves?
How did the various first civilizations differ from one another?
In the essay "On the Mode of Communication of Cholera," what is the primary technique that author John Snow uses to support his claim that cholera spreads from
The perimeter of a rectangle is 72 inches. Find the dimensions if its length is 2 inches greater than its width. Be sure to write an algebra equation
if the measure of arc GH = 110 and the measure of arc EF =55 calculate m angleGDH
Is it normal to hear a faint ringing when you plug your ears?
Can you square root both sides of inequality
When looking at why a person chooses to behave a particular way, i will examine what happened in childhood and what kinds of issues the patient is conscious of?