williamsigh38 williamsigh38
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

I neeed help please help

I neeed help please help class=

Respuesta :

lokith
lokith lokith
  • 05-03-2022

Answer:

1 box of pencil cost 1 dollar and 1 box of pen cost 5 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of p if (3, 2) is a solution of px – 5y + p2 = 0.
Write a piecewise function that models each telephone billing plan. Then graph the function. $60 per month buys 450 minutes. Additional time costs $0.35 per min
The diagram below shows the rectangle PLUM. P L 8 M U Find the area of rectangle PLUM.
Suppose Lisa's utility function is 4XY, where X is the consumption of beer and Y is consumption of pizza. For this utility function, the marginal utility of X i
Can you help me(×+5) (4x-3)=0
How do we know how earths climate was long ago​
describe Australian Aboriginal culture before European colonization
Romeo and Juliet make big decisions in Act III. In your opinion, are Romeo and Juliet making their own decisions, or are they simply responding to their situati
What is the maximum of the following set of data? 1.2, 1.3, 1.2, 1.5, 1.6, 1.1, 1.0
Find cos x if sin2x-1/cosx =-1