kingjarrus01 kingjarrus01
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought one package of shallots for
$4. How many packages of shallots can
Shreya buy if she has $8?

Respuesta :

crystalramsdell
crystalramsdell crystalramsdell
  • 04-03-2022

Answer: 2 packages

Step-by-step explanation:

If mark bought 1 for $4 then shreds can buy 2 for $8

Answer Link
barkxie barkxie
  • 04-03-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

so if you multiply 8 x 4 you will get 368 which is close to 2

ANSWER=2

Answer Link

Otras preguntas

Find the inverse of g(x)=-2x+4
How do you state your side in an argumentative essay without using an opinion.
Who has overall responsibility for managing the on-scene incident? a. emergency operations center manager b. operations section chief c. incident commander
Standards of performance, or "performance goals," are used to
Which of the following is not a characteristic of non-Euclidean geometry? A. Space is saddle-curved. B. The sum of the angles in a triangle is always 180degree
Career clusters were organized in order to _____. A. make it easier to find a job B. help guidance counselors work with at-risk students C. standardiz
Solve. −1/2x + 1/3 > 3/5
The length of a square is increased by 2 inches. The perimeter of the original square is ten inches more than the length of one side of the larger square. What
What are the three sources of rights for all americans?
a machine fatcory builds 15 toys in 135 minutes how many toys does the machine build in 216 minutes