goku207143
goku207143 goku207143
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

A package of orange juice contains 96 fluid Ounces and costs $5.29. What is
the unit price per ounce?

Respuesta :

oseanavuso
oseanavuso oseanavuso
  • 02-03-2022

Answer:

5 cents

Step-by-step explanation:

$5.29 ÷96  = 0.05510416

Answer Link

Otras preguntas

uh cc's dfj shares rose to my house 7​
Which element in the halogens group has the highest atomic mass?
What is the value of the expression below when z=7? 3z-3 A 12 B 18 21 34
Solve for x. 3.rº 80° 20° A. 10 B. 20 C. 50 D. 80
Sally has four continents 2 dime 6 nickels and 10 pennies can you please help me​
Tools - Question 4 In many European countries, shoe sizes are proportional to the length of the shoe. The table shows examples for some women's shoe sizes. Leng
Estimate the quotient: 16 3/4 divided by 4 2/3. Show your work.
If f(x) = x2 – 1, and g(x) = x + 2, then f(g(x)) = x2 + [? ]x +[ ] Need help it’s x to the 2nd power
10. Is the relation a function? Why or why not? {(–8, –4), (–2, 0), (1, 3), (–2, 6)} A. No; two range values exist for domain value –2. B. No; the relation pass
THIS IS URGENT!!! PLEASE I'LL GIVE YOU 20 POINTS!! PLEASE HELP ME WRITE AN EQUATION AND SOLVE FOR X