briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

what way would arrow go???
What were 4 results of Reagan's policies????
what are solutions to this equation, x^2 + 3x -4 >0
PleAse help I will give BRAINLIEST if correct and fast answers
Power in a light bulb is voltage times current. A 10 ohm light bulb is connected to a 12 v battery. What is the power of the light bulb? * 120 W 12.2 W 10 W 1.2
Select the correct answer. Two different antibiotics can be used to treat an infection. Treatment with antibiotic 1 is known to be successful 80% of the time. T
Which sentence uses the correct verbs? A. Anyone joining our dojo, including the kids, soon learn the importance of discipline in aikido. B. Anyone joining ou
on january 1st jennifer puts 1000 in a savings account that earns 4% interest. the inflation rate for the year is 2% on december 31st will jennifer's purchasing
Find the area of the triangle
What is a good SAT score to graduate high school in Florida?goof sat score to graduate in Florida?