nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

Which agricultural activity is blamed for much of the rapid drying of the Aral Sea? strip mining cotton farming rice production herding livestock
Which emotional force played a large role in the unification of Italy and Germany? A. nationalism B. dualism C. pacifism D. expressionism
It is only fair that we provide fields for all players, not just for the most experienced. What type of appeal is demonstrated here? an appeal to ethics an appe
who kept an accurate journal of what happened at the constitutional convention
Which of these statements about Buddhism is true? A. In India, Buddhists accepted the Hindu caste system B. Buddhism remains a dominant religion in present-day
4y=3/x^2+2, what is the value of x?
A car with mass 615 kg drives through an Arby's parking lot. What is the weight of the car? Isn't it just w=mg So, w=615 kg x9.8 m/s^2 w= 6,027 N
If five slices of pizza cost $5.50, how much do two slices cost? Ten slices? Half a slice ?
Which of the following sentences is correctly punctuated? "Get over the fact that you didn't make it on the cheerleading team," she said, "and just try to get o
What is the value of x if 2x+5=10