channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

A local yoga studio charges a sign-fee of $55 plus $10 per class. The second year was studio charges assignment fee of $25 plus $12.50 per class
The hot, partially melted, slowly flowing layer of Earth is called the ____. a. lithosphere b. outer core c. asthenosphere d. inner core
Which planet shows the widest range of surface temperatures between day and night?.
please help me with this question
which line is an irregular line of blank verse?
Managers at Umbrella Corporation, a firm in East Asia, want to make their company a global leader in business process outsourcing (BPO). What should the Umbrell
How many galaxies do astronomers estimate are in the universe.
Which are names of Kingdoms for levels of organization for living things? Check all that all that apply Plantae Protista Panthera Mammalia Animalia Bacteria Arc
You have a large square that is divided into 20 smaller squares. If you shade in 75% of the smaller squares, how many are shaded in?
. How many strings are there of lowercase letters of length four or less, not counting the empty string