jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

To show emphasis, what helping verb would you use to fill in the blank in this sentence? I _______ think I have mastered French pronunciation. a. can b. must
The digit in the ones place is one. The digits in the tens place is double the ones. The debit in the hundreds place is double the tens. The deigns in the thous
True or false? The molar mass of a gas determines the amount of kinetic energy of the gas.
What is the prefix of dispelling?
What is unit rate each lesson
c divided by 4 = 168 what is C
The three major types of faults are normal, reverse and syncline.
Which expressions show the expanded form for 350.04? Choose all answers that are correct. a 3 × 100 + 5 × 10 + 0 × 1 + 0 × 1/10 + 4 × 1/100 b 3 × 100 + 5 × 10 +
The "Great Exhibition of the Works of Industry of all Nations" was held in England in 1851. a. True b. False
What is the name of Newton's first law of motion? A. law of inertia B. law of acceleration C. law of objects at rest D. law of opposing forces