pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

how much does a family of four need in order to have sufficient food four a week
A bakery sells 6 bagels for $2.99 and 4 muffins for $3.29 what is the total cost in dollars of 4 dozen bagels and 16 muffins not including tax
A week has 7 days. How many weeks are in 1996,2000,2004,2008 and 2012? Please help due tomorrow
1) Montgomery ward and Sears Roebuck created "five-and-dime stores " that brought department store merchandise to farmers and residents of small towns. is this
The transformation of the american landscape has been fueled in a large part by ___ such as the ____
If 1 mile is equal to 1.61 kilometers, how many kilometers are there in 50 miles
what was a provision of the english bill of rigghts in 1689?
What does it mean when light from a galaxy is redshifted? (Earth Science)
What physical property of silicon makes it useful for computer chips
Which of the following did the Greeks adopt from the Phoenicians? Select all that apply. A. idea of democracy B. writing system C. weights and meas