beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

what role did chartered companies play in the british domination of india
ir and er ending verbs are very similar in their endings when they are conjugated how do they differ in their ending when they are conjugated
A sales analyst listed the probabilities of profits and losses in dollars for a certain company. Find the mean for the probability distribution.
What are the end products of the hydrolysis of a polysaccharide?
A child on roller skates pushes off against the wall with a force of 40N. How far must the child push themselves away from the wall (starting from rest), so tha
Help find slope of each line
Read the passage from chapter 8 of The Prince. Agathocles, the Sicilian, became King of Syracuse not only from a private but from a low and abject position. Th
Conjuga el verbo 'hablar' correctamente en esta oración. Si yo estuviera en Espa?a, yo a0 espa?ol.
factorize 16x - 6 and show correct and full working.
Is “AAMZON” a PRODUCT BASED or SERVICE BASED company