Seudónimo Seudónimo
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

a 16-fl oz bottle of juice cost 2.00 what is the unit cost

Respuesta :

jansal1959
jansal1959 jansal1959
  • 03-01-2017
each oz cost 0.8 because 16÷20=0.8 
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
 16÷20=0.8 ..............
Answer Link

Otras preguntas

Write an equation in slope-intercept form for the line perpendicular to y = -4x + 2 that passes through the point (–5, 2).​
What is the value of the expression when y = 2? StartFraction 2 minus y Over 4 plus y EndFraction plus StartFraction 3 (y plus 2) Over y EndFraction
the diagram shows a triangle ABC such that ab is equals to 60 BC equals to 8 metres and angle B is a straight line calculate the length of AC​
When converting between the mixed numbers and improper fractions, the ____always stays the same
What kind of economy uses a free-enterprise system? a closed economy a command economy a market economy a traditional economy
A student has 8 pints of iced tea in a pitcher. The amount of iced tea in the pitcher is a function of x, the amount of iced tea she has poured from the pitcher
which of the following was not a cause of urbanization? growth of textile mills industrialization growth of railroads new immigration
A 32 ounce soft drink costs $1.83. Approximately what is the price per ounce
Convert 121cm to mm
Help me please 10 minutes left