GrainValermanguson GrainValermanguson
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

If 4 gallons of milk cost $16.76, how much would 7 gallon of milk cost

Respuesta :

RosePetals1 RosePetals1
  • 03-01-2017
The answer is $29.33
Answer Link

Otras preguntas

__________ research is designed to measure the association between variables that are not manipulated by the researcher. a. Cross-sectional b. Descriptive c.
HELP NEEDED ASAP 15 POINTS!
What conflict exist between them what do you think delia hate her brother so much
The second-order rate constant for the reaction A+ 2 B ->C + D is 0.34 dm' mo1·• s'. \\'hat is the concentration of C after (i) 20s, (ii) 15 mi n when the re
Susan is installing junction boxes in a living room wall which is 12 feet long. She has to install two boxes evenly spaced on the wall with the center point of
How much simple interest does a $10,000 investment earn at 5.6% over 18 years? $26.650 $10,080 $10.580 $16,665 @ 9 D
what is meant by the word 'cell'?​
Alyssa had $289 to spend on seven books after buying them she had $16 how much did each book cost
A company that produces running shoes specifically for customers with low arches, utilizes a market-orientation approach and likely: a. uses personal selling a
Bacterial species whose shape is variable or morphologically indistinct depending on environmental conditions is called ________________________.