yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If it cost 4 tokens to park for 1 hour how many tokesns will it cost for to park for 22 hours
Do you think there should be greater restrictions on who can buy explosives or accelerants? Why or why not?
a sporting goods store charges 30 for 12 cans of tennis ball and 45 for two boxes of golf balls . a coach order 100 cans of tennis balls and 5 boxes of golf ba
What is the basics of C++
who was involved in the Tang Dynasty?
2/9g= -8 how can I solve this?
if you were heading an international health organization, which policy would you suggest to all nations to reduce air pollution?
How did england feel about the emancipation proclamation?
How do you understand Martin Luther King 's words: "The quality, not the longevity, of one's life is what is important." Please provide the interpretation
Question 30 what's is it I need help