rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

Write a mixed number
Can someone help me.
Sal, a production manager, knows that some of his employees are upset with a new corporate policy that eliminates a tuition reimbursement program. As a result,
Succinylcholine is structurally almost identical to acetyicholine but if combined with the enzyme that normally hydrolyzes acetylcholine, the enzyme is no longe
the equation of the sum 42 and a number n is equal to 51
Define Political figure
What is 3/5f+24=4-1/5f ? I need help.
Need help with this please
Y tú, ¿ _______ y _______ mucho? Question 19 options: a) bebe, come b) bebes, comes c) bebes, como d) bebéis, coméis
planning a writing project involves determining A. main points, Supporting ideas, and the order of your ideas. B. Purpose, medium, and audience. C. How to best