jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how is the sentence "10 more than p is –3" written as an equation? – 3 = 10 p 10 = –3 p 10 = 3 p = 10 – 3
describe the pattern and find the next two terms in the sequence.8, -4, 2, -1, ...
which new technology of the 1800s had the greatest impact on farmers in the great plains? a. photography b. barbed wire c. electric lights d. steam-powered sawm
Describe a real world problem you could use with the help of a yardstick and a calculator
A toy car has a momentum of 3 kilogram meters per second south. The car has a 1-kilogram mass. Which is the velocity of the car? 1 meter per second south 1 mete
Describe how the graphes of y=/x/ and y=/x/-15 are related: A:the graphs have the same shape.The y-intersept of y=/x/ is 0, and the x-intercept of the second gr
Using complete sentences, define and compare radian measure to degree measure. In doing so, be sure to answer each of the following questions: When would degree
In what ways were the positive changes accomplished by Reconstruction diminished over time?
within the energy clouds are electron paths a. called electrons levels. b. called energy beams. c. called energy levels.
TRUE OR FALSE: F(x)=-3(x+2)(x-5)^3>0 when x<-2 or x>5 PLEASE HELP!!!!