jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

A direct democracy is one in which all citizens​
What was the significance of the Battle of Britain
25 POINTS!!!!!!! ILL MARK BRAINLIEST PLEASE HELP!!!!!!! Evaluate whether or not fish farming would have a negative impact on human health. a. Fish farming is h
What is the surface area of the rectangular prism?
Which expression below gives the average rate of change of the function h(x)=4^(x+2)+7 on the interval –3 ≤ x ≤ 5?
URGENT URGENT URGENT Brainiest for correct answer. Given: △ABC, BK=10, AC=30, m∠NMO=90°, MN = MO, BK⊥AC, NO∥AC, M∈AC FIND: NO
In past centuries, many people believed in a static Universe—one that had existed forever without changing much, and one that would continue forever more or les
how epithelial animal tissue helps us to survive?
help please me with this problem
Which of the following reactions is not a replacement reaction? Fe + CuSO4 → FeSO4 + Cu 2Na + 2H2O → 2NaOH + H2 Zn + 2HCl → ZnCl2 + H2 2Na + Cl2 → 2NaCl