Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

What is an example of total internal reflection at work?
Sandra bought 4 pounds of sweet potatoes for $5.92.what is the cost per pound of the sweet potatoes?
Subtract 2 hours, 20 minutes from 4 hours, 10 minutes.
five times a number is 5 more than the number as equation
If m∠A =91° and m∠B = 40°, find m∠1.
How do u write fifty four tenths in decimal form?
what newspaper is a form of gutter press?
approximately how many french and american troops fought at the battle of yorktown? a) 8,000 b) 16,000 c) 24,000 d) 32,000
which of the following is not a long-term effect of alcohol? a. hepatitis c. hangover b. cirrhosis d. brain damage
6(16)+3>4(9)+4(9)+2 what is the answer?